fbpx
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

GRUBSON, JARECKI & DJ BRK
Koncert Przed Paradą Pułaskiego

5 October 2018 @ 9:00 pm - 6 October 2018 @ 3:00 am

Polski weekend w Nowym Jorku rozpocznie się koncertem jednego z najbardziej popularnych polskich artystów młodego pokolenia – Grubson wraz z Jareckim i DJ BRK wystąpią w klubie The Paperbox 5 Października. 

Polskie koncerty towarzyszące nowojorskiej Paradzie Pulaskiego i odbywające się w ramach weekendu otwierającego Miesiąc dziedzictwa Polskiego w USA to już tradycja. Na przestrzeni dekad odbyło się ich pewnie kilkadziesiąt ale te nowożytne tworzone z myślą o młodej generacji Polonii mają swoje początki w roku 2007 kiedy to przed i po Paradzie Pulaskiego w Nowym Jorku zagrały znane zespoły hip-hopowe WWO & TPWC. Artyści dumnie przemaszerowali 5tą Aleją wraz z Platformą Nowej Generacji i rozpoczęli tym samym nową tradycję która trwa do dzisiaj. Od 2007 roku na koncertach granych w weekend Parady Pulaskiego pojawili się tacy artyści młodego pokolenia jak Sokół, Pono, Jędker, Don Guralesko, Matheo, Juras, Pelson, Eldo, JWP, Dj Deszczu Strugi,  Dj Decks, Peja, Sheller czy jak w zeszłym roku – Kamil Bednarek, Shaggy którzy wraz z Krzysztofem Cugowskim wystąpili na największym w historii Nowego Jorku polskim koncercie który odbył się w Central Parku tuż po paradzie.

Rok 2018 nie będzie wyjątkiem i już w najbliższy Piątek 5 Października na Williamsburgu odbędzie się jeden z największych polskich koncertów tej Jesieni na którym wystąpi aż 6 artystów. Główną gwiazdą wieczoru będzie Grubson który wraz z Jareckim i Djem BRK zagra w Nowym Jorku po raz trzeci. Wcześniejsze występy Grubsona w 2012 & 2014 podczas festiwalu Reggae Invasion odbiły się dość sporym echem nie tylko wśród Polonii. Amerykański magazyn Vice którego przedstawiciel był obecny podczas koncertu Grubsona w klubie Warsaw opublikował po występie najobszerniejszą publikację dotyczącą Polskiego Reggae jak kiedykolwiek ukazała się w amerykańskich mediach. Grubson udzielił też wywiadów w nowojorskich radiostacjach grających muzykę reggae a podczas jego występu pojawił się m.i. DJ Kool Herc – ojciec hip-hopu i pionier DJingu oraz MC Jamalski – platynowy artysta który w latach 90-tych był prekursorem łączenia muzyki reggae z hip-hopem. Grubson do tej pory wydał już 6 płyt z których trzy okryły się złotem a jedna platyną będzie gościł w Nowym Jorku w towarzystwie swoich nierozłącznych partnerów scenicznych DJa BRK & Jareckiego. Razem wraz z muzyką tworzą oni dynamiczne przedstawienie sceniczne pełne energii, skeczów, zabawy i interakcji z publicznością a orginalność i przebojowość ich występów jest znana i szanowana w calej Polsce i poza nią. Ten sceniczny kunszt został też zauważony i doceniony  przez organizatorów Przystanku Woodstock na którym to Grubson wystąpił przed półmilionową publicznością w 2015 & 2016 roku.    

W Piątkowy wieczór zobaczyć też będzie można przedstawicieli lokalnej sceny hip-hopowej którzy już od lat tworzą i nagrywają coraz to nowsze produkcje tym samym wzmacniając siłę i jakość Polonijnego podziemia z tri-state area. Wśród nich znajdą się Balon, Grzempeś, Kwicu TTS, Mario170, Feniks & DJ Hunek. Całość ponad 7 godzinnej imprezy poprowadzi DJ Gram-X którego firma jest też organizatorem koncertu. Partnerami wydarzenia którzy wsparli to wydarzenie organizowane w ramach Miesiąca Dziedzictwa Polskiego to : Polsko Słowiańska Unia Kredytowa, Greenpoint Insurance, Firma Prawnicza Green & Szymański, Polskie Linie lotnicze LOT, Eurocare Cleaners, Empire Construction & Arthurs Funeral Home.  

 

Organizer

Gram-X Promotions
Email:
gramx@gramx.com
Website:
www.gramx.com

Venue

THE PAPERBOX
17 MEADOW ST
Brooklyn, NY 11206 United States
+ Google Map
Phone:
718 383 3815
Website:
http://thepaperbox.nyc