fbpx
GOLEC UORKIESTRA, CLEO, MESAJAH, RAFAŁ BRZOZOWSKI, NATALIA KAWALEC ORAZ ZBUKU WYSTĄPIĄ W  NOWYM JORKU I CHICAGO  W RAMACH MIESIĄCA DZIEDZICTWA POLSKIEGO W USA ! 

GOLEC UORKIESTRA, CLEO, MESAJAH, RAFAŁ BRZOZOWSKI, NATALIA KAWALEC ORAZ ZBUKU WYSTĄPIĄ W NOWYM JORKU I CHICAGO  W RAMACH MIESIĄCA DZIEDZICTWA POLSKIEGO W USA ! 

Nowojorski Central Park i Chicagowska arena Joe’s Live w Rosemont będą miejscami największych Polskich koncertów jakie odbędą się w tym roku w ramach Miesiąca Dziedzictwa Polskiego w USA. 

Mini trasa koncertowa rozpocznie się w Piątek 30 Września w Chicago gdzie w arenie Joe’s Live w Rosemont wystąpią Golec Uorkiestra, Cleo, Mesajah, Rafał Brzozowski oraz Natalia Kawalec Dzień póżniej 1 Października Golec Uorkiestra wystąpi w New Britain Connecticut a w Niedzielę 2 Października zawitają do Nowego Jorku gdzie do repertuaru dołączy jeszcze rapper Zbuku.

“ Pierwsza Niedziela Października to tradycyjnie dzień w którym odbywa się największa na świecie celebracja polskości poza granicami kraju – czyli nowojorska Parada Pulaskiego która przemaszeruje Piątą Aleją Manhattanu już po raz 85” powiedział Grzegorz Fryc – Prezes firmy Gram-X Promotions która jest organizatorem koncertów.  “ Chcemy aby ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy stąd pomysł aby po Paradzie odbył się największy polski festiwal w historii tego miasta czyli Polish and Slavic Pulaski Day Music Festival – a nie ma bardziej prestiżowego pleneru na tego typu wydarzenie niż Central Park na Manhattanie. “ – dodaje. 

Popularna Summer Stage w Central Parku to miejsce w którym regularnie występują największe światowe gwiazdy muzyki, miejsce to uważane jest za najbardziej prestiżową arenę plenerową Nowego Jorku. Do tej pory wystąpiło na niej dwóch polskich artystów Kamil Bednarek oraz Krzysztof Cugowski w 2017 roku. Tegoroczny Polish and Slavic Pulaski Music Day Festival gościć będzie aż czterech wykonawców z Polski. Jedną z głównych atrakcji wieczoru będzie występ popularnych górali z Golec Uorkiestra łączących etniczne brzmienia  muzyki łuku Karpat z wieloma gatunkami muzycznymi z pogranicza popu, muzyki alternatywnej, rock and rolla , jazzu i nawet hip-hopu. Uczestnicy festiwalu będą mogli usłyszeć ich największe hity w tym “ Ściernisko”, “Górą Ty” , “Pędzą Konie” czy “Lornetka”. Kolejną gwiazdą z Polski która wystąpi w w Chicago i Nowym Jorku jest wokalistka Cleo. Finalistka Eurowizji z 2014 roku jest autorką multiplatynowych  hitów takich jak “My Słowianie”, “Dom”, “Za Krokiem Krok”, “ Brać” a od 2018 roku Celo jest też sędzią popularnego telewizyjnego programu “The Voice: Kids”. Jedną z jej podopiecznych w programie była Natalia Kawalec z Chicago która doszła do samego finału programu. Natalia będzie kolejną artystką która wystąpi  w Nowym Jorku i w Chicago i tym samym będzie miała okazję po raz pierwszy wystąpić razem ze swoją trenerka – Cleo na koncertach w USA. Podczas występów zobaczymy też lidera polskiej sceny reggae Mesajah który wystąpi ze swoim repertuarem w USA po raz pierwszy. Dla młodej generacji Polonii w Nowym Jorku na scenie pojawi się rownież znany rapper Zbuku który będzie pierwszym hip-hopowcem w historii który wystąpi na scenie w Central Parku. Imprezy poprowadzi znany prezenter telewizyjny i reprezentant Polski na Eurowizji 2021 Rafał Brzozowski a jego fani będą również mieli okazję posłuchać jego utworów. Wraz z Rafałem festiwal w Nowym Jorku prowadzony będzie rownież przez znaną amerykańska dziennikarkę Ritę Cosby. 

Koncerty w Październiku obok celebrowania Miesiąca Dziedzictwa Polskiego będą też okazją do uhonorowania firmy Gram-X Promotions która w tym roku obchodzi swoje 15 lecie istnienia.

“ To wyjątkowy jubileusz, na przestrzeni tych kilkunastu lat wyprodukowaliśmy setki koncertów i wydarzeń dla Polonii w Nowym Jorku, Chicago, Detroit, Toronto, na Florydzie i w innych częściach ameryki. Naszym ambitnym celem zawsze było organizowanie festiwali w Central Parku i fakt że w 15 lecie istnienia firmy taki właśnie festiwal będzie miał miejsce jest dosłownie – spełnieniem marzeń” – powiedział Grzegorz Fryc “ Pragnę podziękować sponsorom, organizacjom i ludziom dzięki którym takie piękne projekty mogą mieć miejsce wśród Polonii” – dodaje  

Głównymi  sponsorami festiwalu w nowojorskim Central Parku i w chicagowskim Joe’s Live są Polsko- Słowiańska Federalna Unia Kredytowa. Oficjalnym przewoźnikiem są Polskie Linie Lotnicze LOT.  Złotymi sponsorami wydarzeń są firmy Greenpoint Insurance, Mecenas Paweł Wierzbicki i kancelaria Block O’Toole & Murphy, telewizja SLING, Lowell Foods , Forteca Real Estate , Rek Travel , wódka Polonaise, Cytrynówka oraz piwo Żubr i Zatecky. W Nowym Jorku dzieci do 12 roku życia mają wejście za darmo a nastolatki pomiędzy 12- a 16 rokiem życia mają 50% zniżki. Bilety dla dzieci oraz nastolatków są dostępne we wszystkich oddziałach Polsko-Słowianskiej Federalnej Unii Kredytowej na terenach NY, PA i NJ. Aby otrzymać darmowe lub zniżkowe bilety należy posiadać konto w PSFCU

BLETY NA FESTIWAL W CHICAGO DOSTĘPNĘ SĄ TUTAJ https://www.ticketweb.com/event/golec-uorkiestra-polish-heritage-month-joes-live-rosemont-tickets/11988975

BILETY NA FESTIWAL W CENTRAL PARKU DOSTĘPNE SĄ TUTAJ : https://www.seetickets.us/event/PULASKI-DAY-MUSIC-FESTIVAL/486394?fbclid=IwAR24me2v4eniq-z0TXsSy6IUAFNOxWPUFNQ-WMzK0oqCiJmu9pis10OZX3Q

Uczestnicy festiwali w Nowym Jorku i Chicago zobaczyć i posłuchać będą mogli największych hitów Golec Uorkiestra w tym “Górą Ty” oraz “Ściernisko”