fbpx
Zespół Green Secret wystąpi przed Lady Pank. Koncert Odbędzie się 30 Marca w Melrose Ballroom !

Zespół Green Secret wystąpi przed Lady Pank. Koncert Odbędzie się 30 Marca w Melrose Ballroom !

Green Secret będzie jednym z zespołów które wystąpią w Melrose Ballroom w Sobotę 30 Marca. Główną gwiazdą wieczoru będzie legenda polskiego rocka zespól Lady Pank i będzie to największy polski koncert jaki odbędzie się w Nowym Jorku Wiosną 2019.  Green Secret po raz pierwszy wystąpi podczas koncertow organizowanych przez Gram-X Promotions

Mocne rockowe brzmienie i ważne teksty – tak najkrócej można opisać nową grupę muzyczną Green Secret, założoną przez polskich i włoskich artystów w Nowym Jorku: Marcina Nicponia, Tony’go Eboli, Valerio Calentano i Annę Matlewską, znaną m.in. z 7. edycji popularnego show „You Can Dance – Po prostu tańcz!”. Taniec od zawsze był pasją Anny, ale jeszcze większą jest muzyka. Pisanie tekstów piosenek jest dla niej nie tylko realizowaniem młodzieńczego marzenia o własnym zespole. To swoista terapia. Ma dopiero 23 lata, ale już doświadczyła przemocy w związkach. Dlatego pierwsza płyta „Green Secret” jest tak mocna w swoim przekazie, a teledyski mogą zostać uznane nawet za nieco kontrowersyjne. Ale inaczej nie da się opowiedzieć o tym, jak podnieść się po związku z tyranem. „Na płycie opowiadam o zdradach, przemocy i próbie pogodzenia pomocy drugiemu człowiekowi bez rezygnacji z siebie i bez stawania się ofiara. Z zespołem mamy misję, by działać z organizacjami, które pomagają kobietom doświadczającym przemocy fizycznej od partnera, męża czy kogokolwiek. Jeśli moja muzyka i odwaga, by opowiedzieć swoją historię, zainspiruje chociaż jedną osobę, to będzie mój osobisty sukces. Nie zmienię ludzi i nie naprawię świata, ale jeśli pomogę chociaż jednej kobiecie, albo jeśli moja twórczość pozwoli komuś na uświadomienie sobie, że jest w złej sytuacji i musi to zmienić, nie akceptować przemocy, to będę szczęśliwa” – mówi Anna.

W klimat powstającej płyty doskonale wprowadza pierwszy utwór – „Losing Myself”, który miał premierę 17 września 2018 roku. „Piosenka opowiada ogólnie o mojej rzeczywistości ostatnich czterech lat, czyli praktycznie od momentu przyjazdu do Stanów Zjednoczonych. Na początku, jak pewnie wielu imigrantów, miałam nadzieję, że będzie pięknie i jeśli tylko będę dążyć uparcie do celu, to wszystko będzie w porządku. Okazało się, że wpadłam w czarną dziurę, dlatego piosenka zaczyna się od słów: pull me out from the dark shadows. Proszę kogoś, by mi pomógł uwolnić się z tego miejsca, bo jestem w nim już tak długo, że sama sobie nie poradzę. Ilu z nas znalazło się w podobnej sytuacji, teoretycznie bez wyjścia? Tymczasem często wystarczy niewielka pomoc, wskazanie odpowiedniej drogi, by zobaczyć, że można żyć inaczej” – uważa wokalistka Green Secret. „Wielu emigrantów boryka się z samotnością, bo rodzina została w Polsce. W takich sytuacjach człowiek często na siłę szuka drugiej osoby, by nie być sam. By móc z kimś pogadać, podzielić się codziennością. Tak można wplątać się w bardzo toksyczną relację, z której nie jest wcale tak łatwo się uwolnić” – zauważa Anna.

Ale pierwsza płyta Green Secret to nie tylko przeżycia wokalistki zespołu. Każdy z muzyków jest przecież imigrantem i boryka się z często podobnymi problemami. Na przykład Marcin Nicpoń jest autorem muzyki, którą komponuje kierowany doświadczeniami swojego życia. One także nie były łatwe. Swoje emocje przekłada na kolejne Kompozycje. Anna Matlewska z Marcinem Nicponiem (byłym gitarzystą Awangardy) podjęli decyzję, że zakładają zespół. Marcin jest glownym pomyslodawca. Do współpracy zaprosil Tony’go Eboli i Valerio Calentano. W styczniu zaczęły się regularne próby i nagrywanie materiały na płytę. Autorem muzyki jest Marcin Nicpoń. Realizatorem dźwięku jest Krzysztof Bucko, który współpracuje ze znanymi studiami nagraniowymi. Pierwszy singiel „Losing Myself” można zobaczyć i posłuchać na profilu Youtube Green Secret, na Facebooku, a także na stronie internetowej zespołu. W ciągu jednego dnia po premierze, miał już ponad 2 tys. wyświetleń. Dzisiaj ten numer to prawie 9 tysiecy wyswietlen na youtube. Zespol ma na koncie wiele waznych koncertow. Po raz pierwszy zagrali dla Wielkiej Orkiestry Swiatecznej Pomocy w 2018 roku, gdzie odkryl ich Marcin Bubel. To on pozniej w swoich audycjach radiowych promowal zespol i byl jedna z pierwszych osob, ktore uwierzyly, ze czeka na nich sukces. O Green Secret pisał tez Nowy Dziennik , a także polskie lokalne media. Zespół gral support przed takimi artystami jak: zespol Bajm i Beata Kozidrak, zespol Perfect czy Slawomir. Rok 2018 dla zespolu byl bardzo pracowity, po wielu godzinach w studio nagraniowym udalo im się stworzyć kawalki na pierwsza plyte. Ten rok to czas, aby publikowac wszystkie z nich. Premiere mial pierwszy singiel “Losing myself”, a juz 14 lutego 2019 roku w walentynki premiere bedzie mial kolejny singiel “Kochaj”. Członkami zespołu Green Secret są: Anna Matlewska, Valerio Fluido, Marcin Nicpoń i Tony Eboli.

Leave a comment