fbpx
GRUBSON JARECKI & BRK ZAWLADNĘLI NOWOJORSKĄ PUBLIKĄ

GRUBSON JARECKI & BRK ZAWLADNĘLI NOWOJORSKĄ PUBLIKĄ

Tekts autorstwa Wojtka Maślanki opublikowano w Nowym Dzienniku 12 Października 2018. 

Tradycją firmy Gram-x Promotions stały się koncerty poprzedzające Paradę Pułaskiego i jednocześnie wpisujące się Miesiąc Dziedzictwa Polskiego w Stanach Zjednoczonych. W tym roku była to impreza hip-hopowa zorganizowana w brooklyńskim klubie The Paper Box.

“Panujemy nad fanami tak jak możemy, a dzieje się to dzięki temu, że na nasze koncerty przychodzą ludzie, którzy czują muzykę dokładnie tak samo jak my – uznał Jarecki. – Wrażenia są niepowtarzalne. Bardzo się cieszę, że mogę w tym wszystkim uczestniczyć. Czuję się bezwzględnie wdzięczny wszystkim ludziom, którzy nas wspierają – podkreślił raper dodając, że bardzo mu się podoba fakt, że Polacy i Polonia jednoczą się i wspierają za granicą. – Te koncerty są dla nas przygodą, która daje nam mnóstwo inspiracji, satysfakcji oraz wspaniałych wrażeń i cieszymy się bardzo, że możemy w nich uczestniczyć”.

Podczas występu wykonawcy z Polski zaprezentowali w The Paper Box wiele nowych utworów pochodzących z ich ostatnich płyt, jak i starych, doskonale znanych przebojów. Natomiast publiczność świetnie się bawiła niezależnie od tego, czy był to repertuar zupełnie nowy, czy znany jej od lat.

“Graliśmy dużo piosenek z ostatniej płyty i okazało się, że fani je znali, co mnie bardzo cieszy – stwierdził Grubson dodając, że atmosfera podczas piątkowego występu była wyjątkowa. – Zagraliśmy po raz trzeci w Nowym Jorku i, mówiąc szczerze, mimo że poprzednie były w większym miejscu i prócz nas było mnóstwo innych wykonawców, to dzisiaj był ‘największy ogień’. Już przed koncertem czułem, że będzie tutaj superklimat, ale nie przypuszczałem, że będziemy czuć aż taką wieź z publicznością” – podkreślił raper.

Co prawda klub nie był wypełniony do ostatniego miejsca, jak to z reguły bywa w przypadku koncertów organizowanych przez firmę Gram-x Promotions, ale za to atmosfera była niesamowita.

“Ci, co przyszli na ten koncert, świetnie się bawili. Byli to fani Grubsona, którzy znają jego muzykę i wiedzieli po co przyszli. Była świetna wymiana energii pomiędzy wykonawcami a fanami – ocenił Grzegorz Fryc, prezes Gram-x Promotions, który jest bardzo wdzięczny wszystkim, którzy w piątkowy wieczór przyszli do The Paper Box. – Chcę podziękować publiczności za przybycie do klubu oraz za atmosferę, jaką stworzyli. Jestem także wdzięczny Grubsonowi, Jareckiemu i DJ BRK za ponaddwuipółgodzinny występ. Poza tym za to, że ich fani mogli spokojnie się z nimi spotkać i porozmawiać zarówno przed, jak i po koncercie” – zaznaczył Fryc.

Ten specyficzny klimat, jaki się wywiązuje podczas koncertów Grubsona, Jareckiego i DJ BRK, związany jest z ich przyjacielskim podejściem do muzyki oraz wspólnych koncertów.

“Każdy z nas robi własne rzeczy, ale poza tym tworzymy pewien team, pewną rodzinę i cieszymy się z tego, że możemy także działać wspólnie. Wszystkie klimaty muzyczne, o które zahaczamy, czy to rap, reggae, soul czy funky, są wzięte z życia, z naszych doświadczeń i najważniejsze jest to, że robimy to z serca, bo dzięki temu publiczność od razu to wyczuwa – stwierdził Jarecki. – Jednak w tym wszystkim co robimy najważniejsza jest miłość, bo ona jednoczy ludzi” – dodał raper.

Podczas jednego z bisów muzycy spontanicznie zaprezentowali fragment nowego utworu, który jest zapowiedzią ich nowego pomysłu muzycznego.

“To będzie nasz wspólny projekt, mój, Jareckiego i DJ BRK. Będzie się nazywał Strefa Zgniotu. Będzie to typowo klubowy projekt” – zdradził po koncercie Grubson dodając, że prócz tego wspólnie tworzą także m.in. utwory akustyczne, ponieważ obecnie nie chcą się skupiać na wydawaniu płyty utrzymanej w jednym klimacie, tylko na wydawaniu różnych utworów w formie singli.

Prócz piątkowego koncertu na Brooklynie artyści dzień później zagrali w Chicago, a 13 października w Toronto w Kanadzie. Poza tym zamierzają jeszcze nagrać dwa teledyski, jeden – nawiązujący do złotych lat hip-hopu – w Nowym Jorku, a drugi – w wakacyjnym klimacie – w Kalifornii.

Koncert Grubsona, Jareckiego i DJ BRK poprzedził występ lokalnych wykonawców hip-hopowych. Swoje umiejętności w klubie The Paper Box zaprezentowali: Balon, Grzempeś, Kwicu TTS, Mario170, DJ KND i DJ Hunek. Natomiast po zakończeniu koncertu do tańca grał DJ Gram-x.

Grubson i Jarecki (z lewej) całkowicie panowali nad publicznością
Foto: WOJTEK MAŚLANKA/NOWY DZIENNIK
Raperzy schodzili ze sceny w tłum publiczności, która rozstępowała się, robiąc im miejsce. Na zdjęciu: Grubson podczas zabawy z fanami
Foto: WOJTEK MAŚLANKA/NOWY DZIENNIK
Publiczność cały czas wykonywała polecenia raperów np. kucała
Foto: WOJTEK MAŚLANKA/NOWY DZIENNIK
Publiczność cały czas wykonywała polecenia raperów np. kucała
Foto: WOJTEK MAŚLANKA/NOWY DZIENNIK
Grubson i Jarecki (z lewej) świetnie się rozumieją z publicznością
Foto: WOJTEK MAŚLANKA/NOWY DZIENNIK
Tekts autorstwa Wojtka Maślanki opublikowano w Nowym Dzienniku 12 Października 2018.
Link do publikacji na www.dziennik.com :

http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/grubson-jarecki-i-dj-brk-zawladneli-nowojorska-publicznoscia

Leave a comment