fbpx
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

LEGIA DAY – Legia Warszawa – Mistrz Polski w Clearwater na Florydzie

19 January 2018 @ 7:00 pm - 9:00 pm

Piłkarski Mistrz Polski odwiedzi USA w styczniu 201. Bądźcie z Legią Warszawa podczas Florida Cup!

Pierwsze zimowe zgrupowanie Legii Warszawa odbędzie się na Florydzie! Klub, jako jedna z trzech europejskich drużyn, został zaproszony do udziału w turnieju Florida Cup 2018, gdzie zagra obok PSV Eindhoven, Glasgow Rangers i czołowych zespołów z Ameryki Południowej.  To idealna okazja na spotkanie z polskimi fanami futbolu w Stanach Zjednoczonych!

„Udział we Florida Cup 2018 będzie dla nas doskonałym uzupełnieniem pierwszego zimowego zgrupowania. Połączenie świetnej infrastruktury i idealnego klimatu, z meczami na bardzo wysokim poziomie sportowym, stwarzają doskonałe warunki do budowy formy przed wiosennymi rozgrywkami. Jestem przekonany, że zbierzemy podczas tego zgrupowania bardzo wiele cennych doświadczeń, które zaprocentują w drugiej połowie sezonu” – powiedział trener legionistów Romeo Jozak.

W tym roku turniej rozgrywany będzie od 10 do 20 stycznia i weźmie w nim udział 8 zespołów, z czego trzy z Europy: Legia Warszawa, PSV Eindhoven i Glasgow Rangers.

 W ramach turnieju Legia rozegra dwa mecze, a jej rywalami będą Atletico National z Kolumbii, triumfator Copa Libertadores w 2016 r., najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych w Ameryce Południowej oraz obecny półfinalista rozgrywek, mistrz Ekwadoru Barcelona Sporting Club. Oprócz wyżej wymienionych drużyn, w turnieju wezmą udział brazylijskie Atletico Mineiro, Fluminense F.C. i Corinthians Paulista. 

MECZE LEGII WARSZAWA PODCZAS FLORIDA CUP 2018:

Barcelona SC – Legia Warszawa – 13 stycznia, 15:00 (21:00 czasu polskiego), Fort Lauderdale

Legia Warszawa – Atletico Nacional – 20 stycznia, 18:00 (00:00 czasu polskiego), Saint Petersburg

Podczas każdego dnia meczowego, Klub zorganizuje na stadionie dla wszystkich fanów mieszkających w Stanach Zjednoczonych wiele atrakcji, które urozmaicą oczekiwanie na mecz. We wspólnym gronie legijnej społeczności będziemy mogli porozmawiać o futbolu, emocjach związanych z meczem i nawiązać nowe, piłkarskie przyjaźnie.

„Jesteśmy zadowoleni, że nasza międzynarodowa aktywność oraz marka Legii Warszawa zaowocowały zaproszeniem na ten prestiżowy turniej. Floryda to idealne miejsce na zimowe zgrupowania dla drużyn piłkarskich, co potwierdziło już swoją obecnością w ostatnich latach wiele czołowych europejskich klubów. Dla Legii to nie tylko okazja do treningu w doskonałych warunkach oraz konfrontacji z wymagającymi rywalami, ale co równie ważne szansa na zaprezentowanie się publiczności w Stanach Zjednoczonych. Wiemy, że mamy tam swoich kibiców i fan kluby, przede wszystkim wśród bardzo licznej polskiej społeczności mieszkającej w Ameryce. Udział we Florida Cup będzie świetną okazją do bezpośredniego spotkania się z nimi.” – powiedział pełnomocnik zarządu Legii Warszawa Tomasz Zahorski.

Podczas zimowego zgrupowania w USA zostaną także zorganizowane dwa oficjalne spotkania piłkarzy z Polakami, mieszkającymi na co dzień w Stanach Zjednoczonych. Na 12 stycznia zostało zaplanowane spotkanie z Legią w Fort Lauderdale, a na 19 stycznia w Clearwater. To idealna okazja na rozmowę czy pamiątkowe zdjęcia z zawodnikami warszawskiego klubu i reprezentacji Polski.

Więcej informacji o samym turnieju Florida Cup 2018 można uzyskać na stronie www.floridacup.com. Informacje na temat spotkań z Polonią znajdują się na stronie www.gramx.com oraz  legia.com/floridacup. 

Details

Date:
19 January 2018
Time:
7:00 pm - 9:00 pm
Event Categories:
, , ,
Event Tags:
, , ,

Organizers

Gram-X Promotions
Legia Warszawa

Venue

JOHN PAUL II CENTER / CENTRUM JANA PAWLA II
1521 N Saturn Ave
Clearwater, FL 33755 United States
+ Google Map
Phone:
727 298 8609
Website:
https://polishcenterfl.org/home