fbpx
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

DON GURALESKO – Live in Brooklyn !

14 April 2018 @ 8:00 pm - 11:30 pm

Legendarny polski rapper Don Guralesko na trasie koncertowej po USA. 

Już w Kwietniu W Nowym Jorku i Chicago wystąpi jeden z najbardziej znanych polskich rapperów Don Guralesko. Będą to pierwsze od prawie dekady koncerty tego artysty w USA. 

Donguralesko właściwie Piotr Górny znany również jako Gural, DGE, DJ Dziadzior, Giovanni Dziadzia, oraz Osieroconych Płyt Selektor to polski raper i producent muzyczny. Działa na polskiej scenie hip-hopowej od 1994 roku i jest uważany za jednego z pionierów tego nurtu muzycznego w naszym kraju. Współtworzył takie zespoły jak Rapscalion X, Killaz Group, Super Grupa, K.A.S.T.A., PDG Kartel oraz GTW Donguralesko. 

Twórczość Don Guralesko zaliczana jest do nurtu braggadocio. W tekstach nawiązuje m.in. do tematyki Bliskiego Wschodu, co wiąże się z zainteresowaniem rapera kulturą, religią i stosunkami międzynarodowymi. Ponadto w tekstach nawiązuje do lokalnego patriotyzmu i demonstruje przywiązanie do rodzinnego miasta Poznania. W 2011 roku został sklasyfikowany na 7. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina.

Do tej pory wydał cztery mixtapy i  dziewięć solowych albumów z których  aż cztery uzyskały status złotej płyty. Don Guralesko był też wielokrotnie nagradzany przez branżowe media tytułem “Artysty Roku” a jego twórczość tytułami : “Albumu Roku”, “Teledysku Roku” czy “Polska Produkcja Roku”  

W 2009 roku na podstawie pomysłu Donguralesko powstała wytwórnia muzyczna Szpadyzor Records. Szósty album rapera pt. Projekt jeden z życia moment nakładem wytwórni w 2012 rok dotarł do 2. miejsca zestawienia OLiS. Pochodzący z płyty utwór pt. “Chce Ci dać” został przekazany przez rapera na rzecz Rak’n’Roll Records, oficyny funkcjonującej przy fundacji pod tą samą nazwą. Dochód ze sprzedaży piosenki w formacie mp3 został przeznaczony na rzecz walki z nowotworem piersi. Materiał sprzedał się w ponad 18 tys. kopii oraz został dobrze przyjęty przez krytyków.

Don Guralesko wielokrotnie występował też w Stanach Zjednoczonych wyprzedając nieistniejące  już ale kultowe dla Polonii kluby jak Exit Club w Nowym Jork czy Cafe Lura w Chicago. W 2009 rok artysta był gościem nowojorskiej Parady Pulaskiego podczas której wystąpił na Platformie Nowej Generacji która dumnie przetoczyła się przez Piątą Aleję Manhattanu. Podczas tej samej trasy w Chicago nagrany został utwór “Synku Jestem w Budynku” na którym to znaleźli się między innymi Polonijni rapperzy z Chicago.

Długo wyczekiwane Kwietniowe koncerty Don Guralesko będą pierwszymi od 9 lat występami w wykonaniu tego artysty w USA i zarazem pierwszymi od prawie dwóch lat polskimi koncertami hip-hopowymi w Nowym Jorki i Chicago. Artysta wystąpi w Sobotę 14 Kwietnia w Brooklyn Bazaar na Greenpoincie i będzie to też pierwszy polski koncert w tym miejscu w którym kiedyś znajdował się znany Polonii “Polonaise Taras”. Tydzień później Gural zagra w klubie Red w Chicago podczas imprezy zorganizowanej przez Total Spontan. Więcej informacji i bilety nabyć można na stronie internetowej organizatora koncertu firmy Gram-X Promotions -www,gramx.com.  Patronem medialnym trasy koncertowej jest gazeta Biały Orzeł. Koncert wspierany jest przez firmy The Perecman Law, Greenpoint Insurance, Eurocare Cleaners, Empire Restoration & Consulting oraz  Arthurs Funeral Home. 

Details

Date:
14 April 2018
Time:
8:00 pm - 11:30 pm
Event Categories:
,
Event Tags:
, , , , , ,
Website:
www.gramx.com

Organizer

Gram-X Promotions
Email:
gramx@gramx.com
Website:
www.gramx.com

Venue

Brooklyn Bazzar
150 Greenpoint Ave
Brooklyn, NY 11222 United States
+ Google Map